Nejinak tomu bylo i v naší vísce. Už nevím, kdo přišel s tím skvělým nápadem bruslení, ale věřte, návrh to byl výborný. A tak jsme se rozhodli u nás ve Vitiněvsi strávit poslední den v roce sportovně.

Krásné sobotní dopoledne vylákalo ze svých domovů mnoho „Vitiňáků“ na nový zimní stadion v Jičíně, na který jsme se všichni nejen těšili, ale táhla nás i zvědavost. Hodinka volného bruslení slibovala příjemný sportovní zážitek. Bruslily děti, rodiče a zahanbit se nenechali ani dědové a babičky. Hodinka utekla jako voda a nám se z bruslí nechtělo.

Pokračováním našeho sportovního dopoledne byl očekávaný hokejový zápas Vitiněves – Popovice. Tento duel sice neskončil vítězstvím našich i přes mohutné povzbuzování nejmladších fanoušků, ale o to tu snad ani nešlo. Nebylo důležité zvítězit, ale prostě a jednoduše se pobavit. A to se myslím zdařilo!

Z ledu odcházeli všichni spokojeně s přáním za rok tuto akci zopakovat. Nová tradice byla založena.

Tím však silvestr ve Vitiněvsi nekončil. Ve večerních hodinách jsme se opět všichni sešli v hojném počtu na místní návsi, která se stala středobodem veškerého kulturního dění u nás. Pro všechny bylo připraveno pohoštění, kterého se ujal i pan starosta a všechny hostil výbornou gulášovou polévkou. Místní ženy upekly vdolečky, které se na jazyku jen rozplývaly, a komu byla zima, zahřál se teplým svařáčkem. Úderem 18. hodiny pronesl pan starosta krátký projev, ve kterém všem popřál a poděkoval. Nejočekávanější okamžik celého večera – ohňostroj mohl začít. Byla to krásná tečka na závěr celého dne.

A tak se Vitiněves rozloučila se starým rokem a s přáním, aby ten další rok byl nejen pro nás, ale pro všechny rokem dalších splněných přání, lásky, klidu a pohody. ⋌(jh)