Původní neupravené prostranství zimního stadionu se po dobu téměř tří let změnilo v park s dětským a sportovním hřištěm. Konkrétní podobu projektu navrhli obyvatelé Vitiněvsi na několika setkáních, sami se pak intenzivně podíleli i na realizaci.

 Obec získala podporu od Nadace Partnerství, a to ve výši 190 tisíc korun. Do projektu se vložili i hasiči, kterým se podařilo dosáhnout na dotačních 274 tisíc korun ze Státního zemědělského intervenčního fondu. Dobrovolní hasiči navíc přidali 30 tisíc korun. Za tyto prostředky bylo vybudováno travnaté hřiště s dětskými prolézačkami.

 Obec pak nechala vystavět zpevněnou asfaltovou multifunkční plochu. Součástí areálu je park s listnatými stromy a jezírkem, kam byla přemístěna socha Jana Nepomuckého. Celkové náklady překročily milionovou hranici. Starosta Josef Havránek doplňuje:

„Co nás ještě trápí, to jsou zchátralé kabiny. Nyní je zakonzervujeme, ale velké peníze do objektu nechceme investovat, neboť je v záplavové zóně. V budoucnu tu zřídíme sociální zázemí.“ Maminka Romana Bělohlávková je z dětských prolézaček a celého zázemí nadšená. „Děti tu jsou moc spokojeny,“ dodává.

PROGRAM:
 14.00 – 20.00 kulturní program pro děti i dospělé (kouzelnické vystoupení, mažoretky, jízdy na koni, soutěže, zpěvačka Simona Tlustá, diskotéka)
 20. hodin večerní zábava se skupinou Duo Oáza
 22.hodin ohnivá show
23. hodin ohňostroj