O tom, že je třeba v obci kvalitní víceúčelové hřiště, většina místních občanů nepochybovala. „Na hřiště jsme sdružili prostředky společně s městem Vysoké Veselí. Čtyři sta tisíc korun uvolnila TJ Sokol a 700 tisíc zastupitelstvo města,“ uvedl předseda sokolů Jiří Hanč.

„O dotaci z Programu podpory rozvoje a obnovy materiálně - technické základny sportu a tělovýchovy jsme žádali již potřetí.Uspěli jsme až letos, a to jen částečně. Místo 2,3 mil. Kč nám komise MŠMT schválila částku jeden milion korun.

Po tom, co jsme si za tři roky užili, jsme šťastní alespoň za tuto částku. Přiznám, že když jsme v roce 2005 podávali žádost poprvé, tak jsem byl přesvědčen, že musíme uspět, protože v našem okolí žádné takovéto hřiště není. Čekal jsem, že se nám ozve úředník z MŠMT, přijede se podívat na aktuální stav a zjistí si k podané žádosti potřebné informace. Nestalo se tak,“ doplnil Hanč. Žádostí bylo letos za 3,1 miliardy Kč a MŠMT mělo k dispozici 560 mil. Kč. Ze 735 projektů bylo schváleno 159.

Vzhledem k pokrácení financí došlo k redukci projektu. Byly úpraveny rozměry hřiště, vypuštěna tribuna a nebudou instalována svítidla.

„Cesta za jakoukoli dotací je pro městečko jako je Vysoké Veselí velice trnitá. Řekl bych, že jsme na okraji zájmu. Jsme na hranicích mezi okresem Hradec Králové a Jičín. Rozpočet města je omezen a obcím nezbývá než se pokusit získávat dotace. V našem státě nemáme pouze vrcholové sportovní kluby, ale také malé sportovní organizace, sdružující občany, kteří rádi dělají něco pro své tělo a ke své činnosti potřebují alespoň to základní, a to je kus sportovní plochy,“ uvedl předseda Sokola.
TJ Sokol Vysoké Veselí čítá 124 členů, z toho je 45 dětí. Víceúčelové hřiště bude sloužit základní škole, členům TJ Sokol a lidem i z jiných obcí.

Sportoviště bude obsahovat hřiště na nohejbal, volejbal, minikopanou a tenis. Na jižní straně areálu bude umístěna tréninková zeď na tenis.