První z výstav je již skutečně neodmyslitelnou součástí místního dění. Pořadatelé po dlouhém vzpomínání odhadli, že její historie trvá už od roku 1962. Letošní sortiment zahrnoval ovoce, zeleninu, jiřiny, kaktusy nebo miniconifery. Navíc byly připraveny i výtvarné dílny, které se líbily nejen dětem ze zdejší školy, které akci pravidelně navštěvují.

Jak uvedl za organizátory pan Peroutka, daří se výstavu udržet i přes pokles počtu příznivců. „Členská základna stárne, ale pár let to ještě určitě vydržíme,“ řekl Peroutka.

O několik set metrů dále měli svou výstavu také chovatelé, kteří se chlubili králíky, drůbeží, holuby, ale i akvarijními rybkami. Přestože se potýkají s podobnými problémy, jsou s letošním ročníkem spokojeni.

„Vystavovatelé ubývají, bylo by potřeba více zájmu, ale celkový dojem máme dobrý,“ uvedl pan Řeháček z místního svazu chovatelů s tím, že zvířat se sešlo dost a také jsou kvalitní.

Oběma akcíme se nakonec podařilo zaujmout i dostatek návštěvníků. Nabídkou nákupu příslušných potřeb, ale i tombolou a dalším vyžitím přilákali zahrádkáři kolem 300 diváků, chovatelé pak dokonce více než tisícovku lidí. Ondřej Dufek