Prodejna potravin, která je od prvého ledna uzavřena, přivítá v únoru opět zákazníky.

Informaci nám potvrdil starosta Miloš Urban. „Obec se snažila obchod zachovat, ale nepřihlásil se nám žádný provozovatel. Ten současný obchod uzavřel kvůli nerentabilnosti. Podařilo se nám však zajistit náhradní řešení v podobě pojízdné prodejny,“ uvádí starosta. Ta bude zajíždět do Úbislavic od 5. ledna třikrát v týdnu – úterý, čtvrtek, sobota. Jedno ze stanovišť bude u současné prodejny, a to od 7.20 do 7.35, dále zastaví v době od 7.40 do 8 hodin na křižovatce u Samlerů (k České Proseči). Obsluha prodejny slibuje, že doveze veškerý sortiment, který si zákazníci objednají.

Služeb obchodu využívají především zdejší senioři. „Na větší nákupy jezdíme do Nové Paky, ale čerstvý chléb, pečivo i uzeninu jsem zvyklý nakupovat u nás. No, uvidím, pojízdnou prodejnu zkusím, zjistím, jaká je nabídka,“ říká Václav Broul.

Jedno je jisté, občanům se cesta za potravinami prodraží nehledě na čas, pokud tedy budou odkázáni na autobusové spojení. Ale všem svítá na lepší časy. Obchod by si měla od února pronajmout Eva Jiříková z České Proseče, která tu již sedm let prodávala. „Dělám to jen a jen kvůli místním lidem, kteří za mnou do krámku docházeli. Provoz je opravdu většinou ztrátový, na malých obcích je vedení prodejny složité. Ale rok to určitě vydržím,“ říká obětavá žena.

Starosta Miloš Urban dodává, že obec nebude požadovat z objektu nájemné a navíc uhradí energie. ⋌(kov)