Tentokráte šlo ale pouze o recesi, která přilákala více než stovku nadšenců. O nápady nebyla nouze, a fotografové nestačili mačkat spoušť, když za stavskou hospodu začaly najíždět alegorické vozy – vyzdobené malotraktory, babety, motorky s hesly: SE SSSR NA VĚČNÉ ČASY – KDO TEĎ STOJÍ NA CHODNÍKU, NEBUDUJE REPUBLIKU – REKREANTI ROH ZDRAVÍ 1. MÁJ.

Největší haló vyvolal pohřební vůz, který vezl vyzdobenou rakev s Vladimírem Iljičem. Vyhrál na plné čáře u diváků, kteří se zapojili do ankety. Důvěryhodnosti akci dodal příjezd vozidla VB s houkačkou. „Fuj, jde mně mráz po zádech, když slyším tu houkačku a vidím VB. Úplně mně to připomnělo minulost,“ říká jeden z přihlížejících.

Pestrý průvod vyrazil za hlasitého burácení na úbislavické hřiště, kde měly májové oslavy své vyvrcholení. Slavnostně tu bylo zprovozněno nově vybudované zázemí, nabízející jak zakryté posezení pro veřejnost, tak nové útočiště pro občerstovací stanici.

 Starosta obce Adolf Sacher uvedl, že náklady se přehouply přes 250 tisíc korun. „Pomohly nám dvě dotace za více jak 100 tisíc korun. Vše jsme zvládli díky tomu, že velkou část práce odvedli členové Sokola a hasiči. Odpracovali více jak 2000 hodin!"

Vedle dřevěného komplexu s novými stoly a židlemi byl ošetřen i trávník na hřišti, opraveny prolézačky pro děti a částečně regulován potok. „Máme tu krásný zmodernizovaný areál, tak bychom ho měli také pravidelně využívat,“ podotkl Zdeněk Vít. Obsluha za pultem je s novým zázemím spokojena:

„Je to nesrovnatelné. Máme k dispozici dřezy, teplou vodu, je tu i nové zadláždění, takže můžeme i vytřít,“ pochvaluje si Hana Mendlová. Příští akcí ve sportovním areálu bude hasičská okrsková soutěž 15. května.