V současné době probíhá v areálu ve Struhách intenzívní zasněžování třemi sněžnými děly Areco a úprava povrchu sněžnou frézou.

„K zasněžování potřebujeme ještě dva dny. Jedeme od soboty. Když se dramaticky nezmění počasí, na Silvestra symbolicky zahájíme lyžařskou sezonu,“ předpověděl Miroslav Šimek z Klubu lyžařů Turnov.

Teploty až kolem –8°C, které panují přes noc na Turnovsku, zatím dávají naději, že jeho slova budou vyslyšena. Sněžná děla, která technický sníh vyrábějí, pracují nejlépe při –10°C; jakékoliv větší oteplení je na úkor kvality a množství sněhu.

V porovnání s loňským rokem se opozdil začátek sezony. V roce 2007 se ve Struhách lyžovalo již o Vánocích. Přesto nejde o zklamání. Nadmořská výška, v níž sjezdovka leží, totiž obvykle neumožňuje začít provoz ve stejný čas, jako například na Ještědu nebo Vysokém nad Jizerou. I tak turnovská sjezdovka na severním svahu mezi Durychovem a Benátkami v malebném údolí Stebénky láká lidi z celého okolí.

„Jezdí k nám nejen Turnováci, ale lidé z Mnichova Hradiště, Semil nebo Mladé Boleslavi. Nemůžeme sice konkurovat délkou sjezdovky, ale atmosférou a cenami. Letos jsme nezdražili,“ doplnil Miroslav Šimek.

Areál Struhy je nejníže položenou sjezdovkou v Pojizeří. Její výhodou však je, že díky dobré poloze mezi stráněmi zde vydrží teploty a sníh ještě dlouho poté, co je kolem již jaro.

Trať je dlouhá 300 m s převýšením 50 m, má tedy parametry modré sjezdovky.
Celý areál Struhy patří Klubu lyžařů od počátku devadesátých let, kdy vlek, technické zázemí a klubovnu převedla do jeho vlastnictví rozpadající se tělovýchovná jednota. Klub později z vlastních zdrojů dokoupil stráň pod vlekem a pozemek pro parkoviště a nechal vybudovat elektrickou přípojku. Díky prostředkům z Nadace B. J. Horáčka Českému ráji mohl pořídit rolbu, rozvod vody a první sněžné dělo.

Podle klubových statistik se v letech 1986 (zprovoznění vleku) až 2001 (před umělým zasněžováním) odjezdilo ve Struhách pouhých 12 sezon o celkovém počtu 200 provozních dnů, což činí průměr 17 provozních dnů na sezonu. Některé zimy se nelyžovalo vůbec, protože prostě nenapadl sníh. I s touto skutečností je na nejníže položené sjezdovce nutno počítat.