Se svým souborečkem Sedmikrásky tam jezdíme několikrát ročně, abychom staré občany trochu potěšili, pobavili a zpestřili jejich dny. Do kterých domovů důchodců jezdíme? Do Milíčevsi, Mlázovic a Chomutic – Obory, a to již po dobu 42 let.

Děti rostou, krojové oblečení nikoliv, a tak se souboreček obměňuje, ale vždy slyším z úst lidí přání – přijeďte zase mezi nás! A tak si společně zazpíváme, zatancujeme jim tanečky, zdramatizujeme jim jednoduchou pohádku, předvedeme zábavu s velkými míči. Začátkem dubna (před Velikonocemi) jsme tam byli zase. Byly to tři zájezdy s velkými kyticemi rychlených větviček s malovanými krasličkami na pestrých mašličkách. Dětem jsem upletla pomlázky, nachystala jsem program, zajistila dopravu a jeli jsme.

Radost, kterou vždy vidím u starých, je pro mne odměnou. Všichni jednou už nebudeme mladí! Náš souboreček Sedmikrásky je členem Folklorního sdružení České republiky Praha (Senovážné náměstí). Na snímku jsou děti při vystoupení na vítání nových občánků se starodávnou kolébkou, v níž kolébáme miminka u nás ve Třtěnici od roku 1968.

Kroje pro děti udržuji, bílé části peru, škrobím, žehlím a mám radost, že jsou v nich půvabné. Folklor má v naší vlasti bohatou tradici a my se dílečkem k němu přičleňujeme. Dana Vágenknechtová, vedoucí souborečku Sedmikrásky ze Třtěnice