Rozhodl se proto přestavět hasičskou zbrojnici a starosta obce Adolf Sacher přislíbil, že akci budou zastupitelé podporovat.

 Slíbenou podporu však přestavba zbrojnice v letošním roce asi nezíská. Deníku to potvrdil předseda Okrašlovacího spolku Stav František Pavlíček, který návrh rekonstrukce předložil na nedávném jednání zastupitelstva.

 „Zastupitelům se zdála cena za tento projekt příliš vysoká a ani řešení, které navrhl Víťa Dufek, tedy aby byl projekt poptán u více projektantů a ceny porovnány se nesetkalo s pochopením,“ vysvětluje František Pavlíček, který je z postoje radnice zklamaný.

Obecní zastupitelé se chtějí k tomuto bodu vrátit v roce 2011 a jako alternativu navrhli pro účely spolku využít obchod s potravinami, který by měl do konce roku ukončit svoji činnost.

 Starosta obce Adolf Sacher se domnívá, že projekt za více jak 70 tisíc korun je příliš drahý a uvedl, že na jeho zaplacení nemá obec v letošním roce prostředky. „Obchod jsme k využití nabídli, ale jeho funkčnost bude zachována minimálně do konce roku a jak to vypadá, možná zůstane v provozu i nadále.“

Jednání o rekonstrukci stavské zbrojnice se zúčastnil starosta zdejšího sboru Jakub Zlámal. „Mrzí nás, že náš záměr na přestavbu zatím zůstává u ledu. O nabídnuté prostory v obchodě, jehož provoz zatím nebyl ukončen, nemáme zájem, protože prodejna se nachází v sousedních Úbislavicích,“ vysvětluje.

František Pavlíček nám potvrzuje, že spolek ani hasiči se myšlenky na vybudování společenské místnosti nevzdávají. „S hasiči a dalšími obyvateli budeme usilovat o to, aby nad stavskou knihovnou vzniklo plánované centrum. Po dohodě se budeme snažit projekt minimalizovat.“

Původní záměr počítal s přístavbou u stavské knihovny do tvaru U. V přízemí měla být větší hasičská zbrojnice, technické a sociální zázemí, společenská místnost.

Upravený projekt by představoval pouze přístavbu nad knihovnou se společenským centrem.