Když se chce obec vrhnout do větší investiční akce, nemá většinou v rozpočtu takovou sumu, která je potřeba k její realizaci. A tak přijde na řadu hledání vhodného dotačního titulu, který by velké procento nákladů pokryl.

 A nebo prodejte zámek za 30 milionů, jako to udělala obec Staré Hrady. Za získané peníze si mohla dovolit postavit obecní úřad.

 ,,Minulé zastupitelstvo zkoušelo žádat o dotaci, investice v hodnotě 20 milionů byla ale příliš vysoká a nebyla podpořena. Projekt jsme tedy přepracovali a rozhodli se postavit budovu novou. Výsledný rozpočet je sedm milionů korun,“ informuje nás starosta Starých Hradů Zdeněk Švorc.

Stavba úřadu byla započata vloni v létě, letos koncem července byla budova zkolaudována. Nyní zbývá ještě vyřídit několik úředních záležitostí a na konci prázdnin se vedení obce může přestěhovat.

,,Těšíme se, když úřad sídlil v budově zámku, bylo tu v zimě 14 stupňů. Nový objekt zahrnuje kromě kanceláří s kuchyňkou a sociálním zařízením i malou zasedací místnost a velký sál, který budeme využívat pro kulturní, ale i sportovní akce. V druhém patře vznikne archív,“ vyjmenovává starosta.