Pozemky o velikosti 8 až 10 arů se nachází na severním konci Slatin v lokalitě Pod zahradami směrem k Nemyčevsi. Obec sem nechá přivést vodu, plyn a vybuduje splaškovou i dešťovou kanalizaci za 5,5 milionu korun. Elektrifikace lokality je již zajištěna.

Ještě na jaře chtějí Slatinští vypsat výběrové řízení na dodavatele stavby příjezdové komunikace, která by měla stát čtyři miliony korun.

Silnice je otázkou peněz

Starosta obce Jaromír Styblík k tomu ale dodává: „Nevíme, jestli budeme mít dostatek peněz. Měli bychom je získat z prodeje parcel, sedm už má svého majitele, zbylé jsou volné. Metr čtvereční nabízíme za 270 korun.

Pokud finance neseženeme, necháme vybudovat pouze základ cesty a její vyasfaltování odložíme na příští rok. Také jsme žádali o státní dotace na zasíťování, tak uvidíme, jak dopadneme.“ Jaromír Styblík ještě upozorňuje, že obec zároveň buduje obecní vodovod, takže voda bude do nové lokality přivedena v závěru roku.

Obec připravuje další pozemky

Zastupitelé už také rozhodli, že připraví další lokalitu k zástavbě rodinnými domky. Půjde o prostor na protilehlé straně nové zástavby. Ten ovšem nebyl v územním plánu zahrnut pro výstavbu, proto musela obec nejdříve žádat o změnu dokumentace.

„Chceme využít toho, že budeme mít do této části vesnice páteřní rozvod plynu, vody i kanalizace. Zasíťování zde pak bude určitě levnější, půjde už jen o stavbu přípojek. Počítáme s tím, že zde vznikne jedenáct parcel velikosti 10 až 11 arů,“ dodává Styblík s tím, že k dispozici budou tyto pozemky za dva roky.