VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z mikroregionu Podchlumí

Podchlumí -Dobrovolný svazek obcí sdružených v mikroregionu Podchlumí získal v r. 2007 dotaci z Programu obnovy venkova Královéhradeckého kraje.

29.2.2008
SDÍLEJ:

Autobusová zastávka v Petrovičkách.Foto: Mikroregion Podchlumí

Dotace činila 500 tisíc korun na projekt „Vybavení veřejných prostranství Podchlumí mobiliářem a zelení“ a byla byla rozdělena mezi deset obcí (Bílsko u Hořic, Podhorní Újezd a Vojice, Nevratice, Vrbice, Sukorady, Sobčice, Petrovičky, Třtěnice, Chomutice, Lískovice).


V rámci projektu byly provedeny zahradnické úpravy a výsadba zeleně na veřejných prostranstvích v obcích Bílsko u Hořic, Nevratice, Sukorady a Vrbice. Dále obce Petrovičky, Sobčice, Podhorní Újezd a Vojice byly vybaveny novou autobusovou zastávkou. V obcích Nevratice, Podhorní Újezd a Vojice, Lískovice bylo pořízeno nové dětské hřiště/herní prvky na hřiště.

Obec Bílsko u Hořic byla vybavena novým party-stanem, lavicemi a stoly na pořádání kulturních a sportovních akcí. Obce Chomutice, Vrbice, Nevratice a Třtěnice si z Programu obnovy venkova KHK pořídily nové kamenné lavičky. Je to zatím nejvyšší dotace, kterou obce Podchlumí z Programu obnovy venkova Královéhradeckého kraje obdržely.

I v tomto roce mikroregion Podchlumí podal žádost do Programu obnovy venkova KHK na projekt „Vybavení Podchlumí mobiliářem a zelení“. Zdali budeme úspěšní či ne, dozvíme se na přelomu měsíců března a dubna.

Dále na začátku roku 2008 proběhly v mikroregionu personální změny. Dne 24. ledna se konalo shromáždění starostů mikroregionu Podchlumí v Lískovicích. Pan František Kozel, který již není starostou ani zastupitelem obce Rašín, rezignoval na funkci předsedy. Novou předsedkyní mikroregionu Podchlumí se stala paní Martina Berdychová - starostka Holovous.

V roce 2007 se Podchlumí rozšířilo o čtyři nové obce – Vysoké Veselí, Žeretice, Volanice a Butoves. Nyní je sdruženo v dobrovolném svazku 27 obcí. Petra Václavíková, IC Holovousy

29.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jiří Štefek.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Klára Dostálová: Na zázraky nevěří, ale volební účast odhaduje na 70 %

Hořice - Klára Dostálová z Hořic, náměstkyně ministra pro místní rozvoj, jednička na kandidátce ANO 2011v Královéhradeckém kraji při svém hlasování v hořické hasičské zbrojnici uvedla:

Nejmenší Petrovičky nemají ani obchod, na pivo chodí k sousedům

Petrovičky - Občané obce s nejmenším počtem obyvatel v Královéhradeckém kraji volí na dvaceti metrech čtverečních.

Volby z nemocničního lůžka. Pacienti chtěli volit

Jičín - V sobotu po půl deváté zamířily do Oblastní nemocnice v Jičíně s přenosnou urnou Romana Kadlecová a Dominika Raulímová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení