Konecchlumí získalo Zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí (ocenění je spojeno s finanční odměnou 400 tisíc korun), v Bílsku u Hořic pak oslnil komisi obnovený soubor ochotnického divadla a obec tak získala cenu hejtmana.

Je to velký úspěch, zvláště když si ocenění nejvyšší titul Vesnice roku Královéhradeckého kraje 2008 odnáší obec Bukvice z Jičínska.

Mezi další úspěšné nováčky soutěže našeho okresu se řadí město Miletín, které získalo ocenění za vzorné vedení kroniky a obec Libuň za spolupráci obce se školou. Všem oceněným, ale i zúčastněným obcím moc gratulujeme!

Nejenom oceněné obce, ale i další obce Jičínska, kterých se v letošním ročníku soutěže účastnilo nejvíce - kromě oceněných i Dětenice, Jeřice, Kovač, Holovousy, Vrbice, přispěly k propagaci našeho regionu.

Příprava na účast v soutěži je velice náročná, letos se jí zúčastnilo 32 obcí a pro komisi je velice obtížné vybrat pouze jednu nejlepší. Soutěž je oslavou a prezentací úspěšného rozvoje venkovských obcí.

Dne 23. srpna oslaví v Bukvici všechny zúčastněné obce svou účast v soutěži. Ještě jednou všem gratuluji a děkuji, že se soutěže zúčastnily. Bukvici přejeme co nejvíce úspěchů v celostátním kole, do kterého jako vítěz krajského kola postupuje. Mgr. Martina Berdychová, předsedkyně mikroregionu Podchlumí