Rozhodnutí by mělo 18. června projednat zastupitelstvo, a pokud dá této myšlence zelenou, třída pro předškoláky začne fungovat od září.

Radnici k tomuto kroku vedl stále se zvyšující počet malých dětí, jejichž rodiče požadují umístění do školek. Letos přišlo k zápisu do MŠ na sídlišti 46 zájemců a 66 v MŠ Školní. V současnosti je město schopno uspokojit požadavky na zařazení všech dětí, které dovrší tři roky k 1. září. Kapacita obou mateřských školek je pak 240 míst.

V poslední době má však zájem o zařazení i 13 novopackých a 21 mimopackých dětí, mladších tří let. I proto bylo navrženo výše uvedené opatření.

Detašované pracoviště školky bude v základní škole v pavilonu MVD, kde se učí prvňáčci, dále je zde přípravná třída a družina.

Pavilon má samostatný vchod do zahrady a je situován k mateřské škole. Do třídy, která bude upravena a nově vybavena včetně rekonstrukce sociálního zařízení (náklady asi 200 až 300 tisíc korun), by mělo od září nastoupit maximálně dvacet předškoláků.

Možnost volby

O jejich umístění ale nejdříve rozhodnou rodiče, neboť mají možnost volby. Svého potomka mohou nechat ve školce a nebo jej poslat do základní školy, kde si bude zvykat na nové prostředí.

Ředitelka školky Jitka Lešáková se domnívá, že někteří rodiče tuto možnost uvítají. „Se zařizováním budeme mít starosti, ale vše se určitě zvládne. Jinak počítáme s tím, že děti se v odpoledních hodinách přesunou zpět do školky.“ Ředitel Petr Ježek uvedl, že základní škola má dostatek tříd, takže v zapůjčení prostor nevidí žádný problém.