Pořadatelem této akce je vzdělávací agentura Kroměříž v čele s Jiřím Herodesem; gestorem pro Hradec Králové je Pavel Jankovský, ředitel SOŠ a SOU Hradební.

V letošním roce bylo na soutěži prezentováno celkem 11 projektů, ovšem pouze ze čtyř škol Královéhradeckého kraje. Integrovaná střední škola v Nové Pace do soutěže nominovala skupinu čtyř studentů, kteří se svého úkolu zhostili velmi zodpovědně a získali tak druhé, třetí, čtvrté a sedmé místo. Naši studenti je svými projekty zaujali, o čemž svědčí již výše zmiňovaná umístění.

Josef Macek, student 4. ročníku ISŠ Nová Paka, který získal druhé místo, představil svůj model větrné elektrárny jako učební pomůcku; hned za ním se na třetí příčce umístil Daniel Beránek, taktéž ze 4. ročníku, s prací Bioplynová stanice Vidochov. Na čtvrtém místě skončil student 3. ročníku Michal Hloušek, který prezentoval svou práci s názvem Uplatnění vodíkového palivového článku, a sedmé místo patřilo Josefu Urbancovi ze 4. ročníku a jeho práci Porovnání obnovitelných a neobnovitelných zdrojů. Na závěr byla Michalu Hlouškovi předána speciální cena za práci na velice perspektivním tématu. Zvláštní cenu převzal také Daniel Beránek.

Prvních šest soutěžících bude tvořit tým, který bude reprezentovat Královéhradecký kraj v národním kole ENERSOL EVVO v Pardubicích ve dnech 26. – 27. března 2012.

Našim studentům patří veliký dík za účast v soutěži a především za skvělé výsledky. Všem srdečně blahopřejeme. A co vy ostatní? Chcete se také zapojit? Seberte odvahu a pojďte s námi do toho, pomůžeme vám!⋌Renata Němcová a Luboš Malý, ISŠ Nová Paka