Do vínku jí popřál ředitel školy Petr Ježek hodně cvičenců a v brzké době i „bratříčka“. Měl na mysli krytý plavecký bazén, který se má stát součástí sportovně regeneračního centra.

 Starosta města Josef Cogan za investora prozradil, že když v únoru v roce 1996 přišli na radnici hasiči se zprávou, že tělocvična musí být uzavřena, město počítalo s její rekonstrukcí. Nakonec se rozhodlo tělocvičnu zbourat a postavit za 35 milionů novou. „Tak tu vypoťte kila a vydejte endorfiny,“ popřál Josef Cogan všem. Za pomocnou ruku poděkoval poslanci Zdeňku Lhotovi, který pro realizaci dopomohl městu k dotaci.

 Po nezbytném přestřižení pásky už plochu tělocvičny zaplnilo padesát malých cvičenců, kteří předvedli, jak si řádně rozpohybovat tělo.

Cvičil ředitel, starosta i poslanec

Moderátor Vláďa Gernat nakonec slovně vyprovokoval ředitele, starostu i poslance Lhotu, kteří se i s učitelkami přidali k rozcvičce. S ukázkou sálových sportů pak nastoupili starší žáci. Odpoledne už patřilo rodičům. Jim děti předvedly, jako dokáží soutěžit a hrát si.

 Program byl bezprostřední, škola ho zajistila vlastními silami. I když původní oslavy měly být velkolepější. Ředitel školy Petr Ježek do Nové Paky pozval vícebojaře Romana Šebrleho, americké basketbalisty, brankáře Dominika Haška, moderátora a herce Jana Čenského.

 Všichni přislíbili účast, ale nakonec vše zhatily komplikace s akustikou. Jejich odstraňování zpozdilo plánovanou zářijovou kolaudaci a termín slavnostního otevření 17. 9. padl. „Trošku mě to mrzí,“ přiznává Petr Ježek, „ale Šebrle se nám neozval, je někde za oceánem, Hašek už trénuje, basketbalisté v pondělí odletěli. Ale nejdůležitější je, že už máme kde sportovat.“

 Nová tělocvična je uzpůsobena pro všechny sálové sporty, má bezbariérový přístup a taraflexový povrch. Školáci ji už vyzkoušeli a říkají: Je moc pěkná, hodně se liší od staré a dobře se v ní cvičí. Hráli jsme fotbal i košíkovou, je to super, jsem nadšený a po tříleté odmlce už můžeme konečně cvičit, říká dvanáctiletý Honza Pačesný. „Je to dobrý, hezky se tu hraje třeba fotbal, jen jsme zjistili, že jsme trošku zapomněli šplhat,“ přiznává Martin Pospíšil.

Akci za 35 milionů zahájilo město v roce 2007 demolicí staré tělocvičny, která musela „jít k zemi“ pro porušenou statiku.