Vloni „šla k zemi“ a na jejím místě vyrostlo sportoviště za 33 milionů korun. Jeho dokončení bylo plánováno na srpen letošního roku.

 Bohužel, i když stavbaři objekt předali v termínu, nečekaně se vyskytly problémy s akustikou. Podle měření hlučnost překračuje povolené limity. Město proto muselo hledat řešení, jak závadu odstranit. Pomoci by měly nové podhledy, které jsou nyní postupně instalovány na stěnách sportoviště.

Řešení

Starosta Josef Cogan k závadě vysvětluje: „Optimální řešení by se mělo najít při umísťování akustických podhledů. Investice se navýší zhruba o tři sta tisíc korun. Je to problematická záležitost, očekáváme, že tělocvičnu otevřeme do konce října. Navíc jsme se rozhodli vylepšit vnitřní osvětlení v objektu.“

Jedna čelní stěna je již pokryta akustickým obkladem a Ladislav Stuchlík, který má tuto investici města na starosti, nám potvrzuje, že podle posledního měření se výsledky blíží k požadované normě. To znamená, že by mělo postačovat obložení štítů, pokud ne, budou odhlučněny i boční stěny tělocvičny.