Již XII. ročník této modelářské soutěže se tentokrát pořádal v areálu koupaliště a kempu na Pecce, a to jako širší ukázka základních modelářských aktivit. Soutěž pod záštitou starosty města Nová Paka pořádal místní Klub plastikových modelářů za účasti lodních modelářů ze Železnice, automodelářů SRC a leteckých modelářů z Nové Paky.

Akce byla konáním i programem přizpůsobena s ohledem na zahraniční účastníky, kteří přijeli z Belgie, Polska a poprvé také z jižní Francie. Ti za doprovodu členů pořádajícího klubu navštívili i Prahu, Český ráj, mistrovství ČR v plachtění větroňů na letišti ve Zbraslavi a letecké muzeum Kbely.
Zahraniční účastníci se mohli směle rovnat našim, vždyť nemálo z nich běžně publikuje v zahraničních modelářských časopisech a tak nebylo překvapením, že většina z nich si odvezla tradiční cenu – výbrus achátu z místního kraje. Hlavní výhru, Pohár starosty města Nová Paka, získal klub AMW 83 z Francie.

Cenu za nejlepší kolekci modelů obdržel Joël Ducasse z Francie, za vrtulová letadla v měřítku 1/48.

Celkem bylo vystaveno přes 300 modelů; zahraniční kluby jich představily 200; domácí klub 41 a v samotné soutěži jich bylo 76.

Program celého dne byl zpestřen o příjezd a výstavu auto a motoveteránů. O závěr se postarala tradičním vystoupením novopacká country skupina Trosky.

Přestože v odpoledních hodinách akci narušil déšť, který přerušil ukázku rádiem řízených aut, lodí, a rozehnal i autoveterány, byla většina návštěvníků spokojena. Předpokládáme, že Novopacký Šutrák se i v budoucnu bude ubírat tímto směrem společenského setkání pod širou oblohou.

V odpoledních hodinách se počasí umoudřilo, mraky se rozehnaly a tak mohl začít koncert skupiny dle plánu. V rámci koncertu proběhlo i losování hlavní divácké ceny. Toho se zhostil nezávislý polský modelář ze Swidnice. Losoval se vždy jeden vítěz a dva náhradníci v hlavní ceně i ceně druhé, kterou je jízda veteránem.

Vyhlídkový let vyhrál divák se vstupenkou růžové barvy číslo 167. První náhradník pro let je vstupenka zelená, červeně škrtnutá číslo 78. Druhý náhradník má vstupenku růžovou číslo 66. Jízdu veteránem vyhrála vstupenka růžová číslo 113. První náhradník na jízdu je vstupenka zelená, červeně škrtnutá číslo 80, druhý náhradník na jízdu je vstupenka zelená 31.

Vylosovaní účastníci, kteří se prokážou příslušnou vstupenkou, se mohou o výhru přihlásit prosím na emailové adrese milanvechet @seznam.cz, případně na adrese pořádajícího klubu: KPM NP, Na Slunné stráni 457; Stará Paka, a to do konce srpna 2011.
za KPM Nová Paka Radim Karel