Ve čtvrtek 12. května v Domě dětí a mládeže v Hradci Králové proběhlo krajské kolo 33. ročníku přehlídky studentských prací Středoškolské odborné činnosti – SOČ 2011. Letos se jí po velmi dlouhé odmlce zúčastnili i studenti z ISŠ Nová Paka. V kategorii Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace soutěžili s kvalitními projekty žáků z VOŠ a SPŠ Jičín, SŠ aplikované kybernetiky, s. r. o., Hradec Králové a SPŠ Hronov.

Bylo pro nás všechny velkým překvapením, když odborná komise oznámila, že naši studenti Vojtěch Zíval a Zdeněk Flekna s projektem Sledovač slunce s FV panelem zvítězili.

Na druhé příčce se umístili studenti Pavel Bezstarosti, Jaroslav Volf a Jiří Serbus ze SŠ aplikované kybernetiky, s. r. o., Hradec Králové s projektem Hydraulické rameno, na třetím místě Ondřej Maslikiewicz ze SPŠ Hronov s prací Vývojový kit pro mikroprocesory Frescale.

Generálním sponzorem byla opět Česká spořitelna, a. s., která vítězům rozdala certifikáty s finančním příspěvkem.

Vítězní studenti z ISŠ Nová Paka postupují na třídenní celostátní přehlídku, která se letos bude konat od 10. 6. do 12. 6. 2011 na Vyšší odborné škole, Střední škole a Centru odborné přípravy v Sezimově Ústí pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje.

Gratulujeme všem zúčastněným studentům a děkujeme našim vítězům za perfektní reprezentaci naší školy.
⋌Ing. Luboš Malý – ISŠ Nová Paka