„Naše tělocvičná jednota se svými 512 členy patří spolu s jičínskou tělocvičnou jednotou mezi největší v Jičínské župě,“ dozvěděli se přítomní z výroční zprávy starosty Sokola. „V počtu sportovních oddílů, kde spolu s odborem všestrannosti patří pod naše křídla i sportovní oddíly atletiky, basketbalu, florbalu a volejbalu, nemáme v župě konkurenci.“

Přítomní se dále dozvěděli o investičních akcích na Letním stadionu, kdy byla pořízena rampa pro cílovou kameru a elektronickou časomíru pro měření běhů. Rovněž loni na jaře byla instalována ochranná klec pro hod diskem a kladivem a zhotoven vnitřní obrubník první atletické dráhy. Bylo zde také zhotoveno vydláždění úseku pro diváky u plotu a provedeny zemní práce k odvádění dešťové vody z lesa a louky, aby tato nezatékala na povrch atletické dráhy. Dlouhé strany atletického oválu jsou oploceny.

V současné době je připravována uvnitř garáže výstavba atletické cílové kabiny s malou tribunkou na garáži a nátěr hlavní tribuny. V letošním roce zde atletický oddíl TJ Sokol, jako jediný v Česku, pořádá od 12. do 15. května Mezinárodní běžecký desetiboj od 60 m až po 10 km, kterého se zúčastňuje značné množství zahraničních atletů. Zatím se jich přihlásilo třicet.

Ze zpráv odboru všestrannosti a sportovních oddílů se delegáti dozvěděli o úspěšném cvičení rodičů s dětmi, které v sokolovně navštěvuje padesát párů. Úspěšné byly troje dětské sokolské atletické závody na Letním stadionu, na kterých startovaly děti od těch nejmenších ročních špuntů až po osmileté. Na druhé straně již taková spokojenost nevládne se cvičením seniorů a rovněž se nepodařilo do sokolovny přivést nové mladé sokolky na cvičení pro štíhlou linii.

Basketbalistky skončily v loňské sezóně ve druhé nejvyšší ženské basketbalové soutěži na šestém místě. Basketbalisté jsou rovněž spokojeni s těmi nejmenšími adepty, kteří si vedou velmi dobře v přeborech oblasti východních Čech. Atleti se pochlubili úspěšnými dorostenci, kterým se v dlouhodobé soutěži spojených krajů Královéhradeckého a Pardubického podařilo vyřadit z dalších bojů silné družstvo AC Pardubice a postoupit tak do semifinále mistrovství ČR, kde obsadili 8.místo. Florbalisté si vedou úspěšně ve 3. lize, kde drží střed tabulky.

Ve volbách zvolili delegáti na další tříleté volební období opět starostou dr. Miloslava Poura, který spolu s dalšími šesti zvolenými bude tvořit sedmičlenný výbor.

Ve svých diskusních příspěvcích starosta města Josef Cogan a předseda sportovního výboru František Vitoch pochválili činnost novopackých sokolů. „Mám rád sokolský duch, ve kterém jsou valné hromady packých sokolů vedeny a rád je navštěvuji,“ řekl packý starosta, který je rovněž členem novopacké tělocvičné jednoty. František Vitoch pochválil finanční vyrovnanost sokolů a organizaci valné hromady. Mimo jiné řekl, že málokterý tělovýchovný či sportovní subjekt ve městě organizuje na takové úrovni hodnocení předcházejícího období. Jiří Hnízdo vyjádřil spokojenost župy s činností novopacké tělocvičné jednoty, zvláště v plnění různých požadavků župy.

V závěru upozornil staronový starosta na rok 2012, kdy pačtí sokolové budou slavit 150. výročí packé TJ, která byla založena 2. června v roce 1862 jako jedna ze sedmi prvých jednot v Čechách, a je proto důležité se na tyto oslavy náležitě připravit. ⋌ (po)