Rekonstrukce Základní školy v Husitské ulici nebude ukončena v listopadu, jak bylo původně plánováno, ale bude pokračovat zřejmě až do konce roku. Radnice v těchto dnech totiž podepsala dodatek ke smlouvě s firmou Vekra, která zakázku získala.

 Původně měl dodavatel zajistit výměnu oken v budově školy, nyní bude instalovat do některých oken žaluzie, do kuchyně sítě proti hmyzu. Dojde nakonec i k výměně oken na schodišti a dveří u jídelny.

 Firma přes své subdodovatele navíc zajistí nátěr hlavní budovy U 12 včetně penetrací. Tyto práce probíhají právě v těchto dnech. Škola se oblékne do šedivé s barevnými prvky mezi okny.

 Jak nás informoval Ladislav Stuchlík z investičního odboru města, celková cena zakázky se zvýšila o zhruba 650 tisíc korun, takže renovace základky bude stát packou radnici 7 milionů 400 tisíc korun.

 Ta se už dohodla s firmou Vekra na postupném financování. V letošním roce město zaplatí 4 miliony 400 tisíc korun, v příštím roce do března bude jednorázově uhrazen zbytek.

 Ředitel školy Petr Ježek je v této chvíli spokojen. „Výměna oken se uskutečnila za chodu. Byl jsem mile překvapen maximální kázní dětí i pedagogů. Vše jsme bez problémů zvládli, i když nám například nefungovala šatna. Nyní už nás stavbaři neomezují. Vnitřek školy je dokompletován, zbývá jen chodba, a zde se budou okna vyměňovat bez lešení.”