I když zastupitelé na posledním zasedání přislíbili Bruslařskému klubu Nová Paka finanční pomoc s modernizací místního skiareálu částkou dva miliony korun, ještě není zcela jisté, zda se podaří projekt v objemu zhruba dvacet milionů korun realizovat.

 Deník o tom informoval šéf klubu Bohumil Šmika. O vylepšení sjezdovky se uvažuje od roku 2008. „Je to jediné packé sportoviště, které není městem dotované, a podmínky pro jeho provoz jsou slušné. Navíc radnice souhlasila i s rozšířením plochy do městských lesů,“ upozorňuje Šmika.

 Sportovci nechali společně s městem vypracovat projektovou dokumentaci, která u regionálního operačního programu uspěla. Dotace však pokryje pouze 60 procent nákladů, zbylých čtyřicet procent musí uhradit investor. A v tom je celý problém. Radnice sice přislíbila v příštím roce podpořit akci dvěma miliony, pak už ale zavře kohouty a nedá ani korunu, což zastupitelé ve středu 22. prosince potvrdili svým hlasováním.

 Výběrové řízení na dodavatele zatím nebylo dokončeno a bruslaři vzhledem k situaci jednají i o tom, zda shánět zařízení zcela nové, nebo repasované. Revitalizace by měla přinést na packou sjezdovku nový bezobslužný vlek s dvousedačkami, který zajistí lyžařům lepší komfort.

 Plánován je i dětský skipark s lyžařským vlečným lanem pro nejmenší. Ke kvalitě sjezdovky má přispět i moderní zasněžovací zařízení a nové osvětlení. Především však bude sjezdová plocha rozšířena o dvě stě metrů tak, že vznikne půlkilometrová lyžařská trasa a další snowboardová. „Starší zařízení zrepasujeme a budeme je i nadále používat,“ dodává Šmika.

„Nyní už máme hmatatelný důkaz, že město modernizaci podporuje, pro nás je ale nyní důležité sehnat další finanční prostředky. V této chvíli nemáme jistotu, zda projekt rozběhneme, protože Bruslařský klub jako investor má omezené finanční možnosti,“ dodává Bohumil Šmika.