Uhradí jim totiž sedmdesát procent nákladů na další etapu modernizace packého sídliště. Do města tak pošle čtyři miliony korun, za které bude vybudován chodník ze zámkové dlažby od silnice I/16 do sídliště k Achátové ulici a před restauraci Na Sídlišti.

 Následovat bude renovace druhé části Achátové ulice směrem k Cihlářce, kde dojde rovněž k zmodernizování chodníků a veřejného osvětlení. Poslední na řadu přijde ulice Otakara Číly. Tady se počítá s kompletní rekonstrukcí komunikace, chodníků a parkovacích míst. Nová plocha pro stání aut vznikne i za novou tělocvičnou. Vše má být dokončeno v listopadu.

 V rámci zakázky byla samostatně vysoutěžena renovace chodníku u mateřské školy v Husitské ulici, která bude stát 140 tisíc korun.
 „Na to se moc těším, jezdíme kolem s kočárkem, po novém chodníku to bude příjemnější,“ svěřuje se nám maminka Jana, která chválí vylepšení sídliště a především vybudování hřišť a hracích koutků pro děti.

 Seniorka Marie nešetří chválou nad širokými a bezpečnými chodníky, prý se jí mezi domy hned líp rázuje.

 Radnice zvažuje, zda vstoupí ještě do osmé etapy, která by měla zahrnout opravu posledních úseků původních chodníků a některých částí komunikací.