Tato adrenalinová soutěž o nejrychlejšího „schodaře“ byla nultým ročníkem závodu, který by organizátoři soutěže rádi dostali do povědomí veřejnosti jako každoroční svátek této dětské arenalinové soutěže.

Na startu závodu se sešlo hned napoprvé 75 mladých závodníků, kteří byli rozděleni podle věku do pěti kategorií, od předškolních až po deváté třídy základní školy.

Samotný závod začínal kvalifikací, kde byl každému „schodaři“ v individuálním výběhu do schodů elektronicky změřen čas. Dle pořadí času z kvalifikace v dané kategorii byli závodníci posléze nasazováni do vyřazovacích bojů, kde vedle sebe soutěžili 2-3 závodníci o postupová umístění, která by je dovedla až do finálového rozběhu. Tam už schodaři bojovali ve tříčlenném finále o získání velkého poháru pro vítěze, diplomy a velký koláč.

Letos se tedy v Nové Pace vítězům kategorií 2006-2005/2004-2003/2002-2001/2000-1999/1999-1996 rozdalo pět originálních černých Schodcrossových pohárů.

Atmosféra celé akce byla podpořena bouřlivým fanděním přihlížejících diváků a rodičů, rozmístěných po celé délce schodů, a především pak neuvěřitelným nasazením závodníků, kteří ve snaze o postup do dalších bojů dokázali podat vyčerpávající výkony.

Každý mladý účastník si z packého Schodcrossu odnesl originální účastnický diplom za zdolání klášterních schodů, kde měl zaznamenán svůj čas z kvalifikace.

Celý závod provázel strhující komentář moderátorské dvojice a bezchybně připravené občerstvení, které bylo pro děti zdarma, včetně rozdávání účastnických koláčů. Dospělí mohli zchladit fanděním unavené hlasivky točeným nealkoholickým pivem a přispět organizátorům cenou dobrovolnou.
Packý Schodcross 2011 za sebou zanechal velice příjemný dojem z precizně uspořádaných závodů. Další ročník této dětské adrenalinové soutěže bude jistě pro velký zájem sportovní veřejnosti již velkým dětským sportovním podnikem.

Nezbývá než těšit se, aby pořadatelská skupina ve složení David Horáček, Martin Dejmek a Radek Pospíšil uspořádala pro děti podobný netradiční závod.

Nakonec by organizátoři chtěli poděkovat za vstřícný přístup pana Kality z římskokatolické církve v Nové Pace za poskytnutí klášterních schodů pro tuto sportovní akci a stejně tak i podpůrnému týmu při organizaci v zádech, týmu „TaTacamp“ , složený ze spřátelených rodičů a jejich dětí, kteří již přes 15 let pořádají soukromé „adventure“ dětské prázdniny.⋌ (dah)