Zájemci mají možnost vystoupat na třicet tři metrů vysoký kovový skelet, odkud se jim nabízí nádherný výhled na všechny světové strany, především se jim rozevře krásný pohled na Krkonoše.

 Jak uvedl Pavel Gejdoš z občanského sdružení Klub přátel rozhleden, jehož členové zajišťují provoz zařízení, otevřeno zde bude stejně jako v loňském roce každou sobotu od 12 do 17 hodin. Letos až do konce září.

 Vloni vystoupalo po 165 schodech 450 turistů, v sobotu se přišlo pokochat pohledem z výšky dvacet zájemců.

 „Já sám jsem vyběhl nahoru třikrát. Pohled na Krkonoše byl nezapomenutelný,“ říká Pavel Gejdoš, který nám potvrzuje, že zatím se zde nestal žádný úraz ani nikdo nepadl vysílen stoupáním.

 Jediným problémem je dostupnost rozhledny, od hlavní silnice I/16 musí turisté absolvovat pěšky necelé dva kilometry. Ale kdo už se podle Gejdoše rozhodne zvládnout všechny schody, chůze ho jistě neodradí. Nedostatkem jsou málo výrazné směrovky, umístěné u silnice I/16.

„Tady nám přislíbila pomoc obec Vidochov, která připraví výraznější poutače,“ vysvětluje P. Gejdoš.

Rozhledna na Kozinci byla postavena v roce 2004 a otevřena pro veřejnost vloni. Přístup je možný po zelené turistické značce ze zastávky ČD Nová Paka město nebo ze stanice Horka u Staré Paky, nejbližší zastávkou je Levínská Olešnice na trati 030 Pardubice - Liberec. Parkování je zajištěno více jak 1 km odtud pod věží u silnice.⋌