Komunikace a chodníky opraví firma Colas za 6,4 milionu korun a o zeleň se postará firma Zahradnické práce Brno nákladem 2,916 mil. Kč. Celkové náklady na pátou etapu jsou vyčísleny na 9,4 mil. korun, letos bude proinvestováno 8 milionů korun.

Konkrétně se občané dočkají výměny povrchu komunikace ulice K Hájku a části ulice Na Cihlářce.
Upraveny budou povrchy před domy č. 1316 až 1318, 1713 – 1715 a 1719 až 1721. Vybudována bude část chodníku k teplárně a spojovací chodník od dětského hřiště v bloku A k prodejně potravin. Vzniknou i další nové spojky, všechny budou opatřeny zámkovou dlažbou.

Zahájení prací se očekává letos v létě. Zeleň bude upravena a vysázena podle plánu.

Starosta Josef Cogan k projektu říká: „Regenerace sídliště Studénka bude po dokončení páté etapy kompletní z 95 procent. S komisí budeme řešit další rozšíření prací. Podařilo se nám realizovat něco, co jsme původně brali jako utopii. Jsme výsledky mile překvapeni a budeme pokračovat v tom, jak sídliště dále zlepšit. Ale základ je už hotov.“

V příštím roce bude město žádat ministerstvo o příspěvek na šestou etapu, která se dotkne zeleně a stavby dalšího dětského hřiště. Do revitalizace sídliště, která byla zahájena v roce 2004, bylo doposud vloženo 32, 517 mil. korun, z toho 19 milionů státních.

Rekapitulace

Projekt regenerace sídliště Studénka byl zahájen v roce 2005 výstavbou tří sportovních hřišť, horolezecké stěny, lanové sestavy Jupiter a tří dětských hřišť za 8,28 milionu korun.

Z ministerstva přišla dotace ve výši 5 milionů korun. V následujícím roce byla realizována II. etapa, která zahrnovala rekonstrukce ulic U Studénky a Na Cihlářce za 7,384 mil. korun. I tady přišla státní pomoc ve výši 4 miliony korun.

I v roce 2007 se městu podařilo získat státní subvenci 6 milionů korun, a proto se pustilo do třetí etapy za 9,778 mil. korun a rekonstruovalo ulici K Hájku, parkoviště, sanovalo a vybudovalo objekt zázemí hřiště a chodníky podél parkoviště.

Renovace v Achátové ulici (IV.etapa) byla zahájena vloni. Finanční objem představuje 7,075 mil. korun, státní dotace činí 4 miliony korun.