Dopravní situace ve městě by se měla opět vrátit do normálu. Komplikace při průjezdu zapříčinily současně realizované dvě stavby – budování kruhové křižovatky v ulicích Krkonošská a Harantova, a dále rekonstrukce Svatojánské a částečně Gebauerovy ulice. Tím pádem nemohli řidiči, mířící do centra nebo Staré Paky, využít trasu přes Dukelské náměstí a byli nuceni jezdit frekventovanou silnicí I/16, „sešněrovanou“ světelnou signalizací. Dnes poprvé jsou obě trasy volně průjezdné.

Oprava Svatojánské byla zahájena letos v červnu a dotkla se nejen povrchu vozovky, ale současně byl položen kanalizační sběrač pro splaškovou a dešťovou kanalizaci, vybudovány nové chodníky a osvětlení. Rekonstrukci vozovky platil kraj a stála sedm milionů korun. Město uhradilo zádlažbu chodníků a nové veřejné osvětlení (2,5 mil. Kč) a dále investovalo 4,5 milionu korun do dešťové kanalizace. Splaškovou kanalizaci za 3,5 milionu korun zaplatila Vodohospodářská a obchodní společnost Jičín.

Vedoucí odboru investic Zdeněk Kovařík doplňuje: „Po úterním kontrolním dnu jsme se dohodli, že Svatojánskou ulici zprovozníme v pátek. Bude zde limitována rychlost na 30 kilometrů v hodině, protože ještě musíme dokončit chodníky a veřejné osvětlení. Pokud bude přát počasí, vše bude kompletní do šesti dnů. Kvůli problémům se sněhem a námrazou jsou chodníky osazeny betonovou protiskluzovou dlažbou.“ Dokončení terénních úprav a instalování laviček se odsune na jaro.

Další dobrou zprávou je odstranění semaforů ze silnice I/ 16 na křižovatce ulic Krkonošské a Harantovy. Ředitelství silnic a dálnic ČR zde koncem srpna zahájilo stavbu kruhové prstencové křižovatky za 14 milionů korun. Doprava byla svedena do jednoho směru a od října řízena světelnou signalizací. Ta je od dnešního dne odstraněna a práce budou pokračovat při kraji komunikace. Tříramenná okružní křižovatka bude dokončena na jaře.