Vyplývá to z veřejného setkání, které svolal starosta Rudolf Cogan.

Schůzka k novému jízdnímu řádu se uskutečnila v prosinci na radnici. Zúčastnilo se jí 35 občanů a dalších padesát podepsalo petice. Jak vyplynulo z požadavků veřejnosti, jízdní řády se od 2. ledna vrací do loňské podoby.

V zimním období (tj. od 1. 11. do 31. 3.) budou jezdit čtyři autobusy denně. Pro jarní období (tj. od 1. 4. do 30. 6.) a podzimní období (od 1. 9. do 31. 10.) přibudou další dva ranní autobusy.

Linka na Slovany bude jezdit samostatně, a to jen v pátek. Spojení do Přibyslavi je zachováno.

Podle starosty města je smyslem zavedení městské dopravy spojení sídliště s centrem. Prvotním impulzem zavedení městského busu byla v zimním období problematická schůdnost úseku od kapličky k centru. K provozování spoje se připojily dvě velkoprodejny, které městu přispívaly za spojení. Penny Market však nyní odmítá městskou dopravu dotovat, a tak nejspíš dojde k vyřazení zastávky u Penny Marketu z nového jízdního řádu. Ten by měl platit alespoň do konce roku 2015.

Linka A (Sídliště) jezdí jen v pracovní dny, nejede od 1. července do 31. srpna
kromě prázdnin zimní.obd. mimo pr. zimní období

Heřmanice, závod 6:57 7:42 8:57 10:58
J. Grafka 6:58 7:43 8:58 10:59
Na Cihlářce čp. 544 7:00 7:45 9:00 11:00
U Studénky čp. 1296 7:02 7:47 9:02 11:02
Kaplička 7:04 7:49 9:04 11:04
Na Tržišti 7:06 7:51 9:06 11:06
Autobusové nádraží 7:08 7:53 9:08 11:08
Penny market 7:10 7:55 9:10 11:10
Poliklinika 7:14 7:59 9:14 11:14
LIDL 7:15 8:00 9:15 11:15
U Studénky čp. 1296 7:17 8:03 9:18 11:18
Na Cihlářce čp. 544 7:19 8:05 9:20 11:20
J. Grafka 7:21 8:07* 9:22* 11:22*
Heřmanice, závod 7:23 8:09* 9:24* 11:24*

Zimní období od 1. 11. do 31. 3. každého roku
* Nejede v pátek (jede ze sídliště zpět do centra)

Jízdní řády.



Městská doprava je zdarma pro všechny občany, přednost mají důchodci, maminky s malými dětmi a hendikepovaní.