Například Městské kulturní středisko v Lázních Bělohradě připravilo na pondělí dopoledne v kulturním sále ASL loutkovou pohádku Kašpárek a princezna, následující den v hale učiliště turnaj ve florbale, ve středu v místním kině bude promítnut Kozí příběh a ve čtvrtek v kulturním sále ČSAD divadlo Špílberg z Brna zahraje pohádku Kocourek Modroočko.  

Jičínské středisko volného času K–klub pravidelně organizuje celotýdenní turnus, ale lze využít i nabídku na jednotlivé dny. Například v pondělí se budou moci děti na statku v Hořátvi projet na konících, v úterý je čeká velký IQ park v libereckém Babylonu. Na středu programoví pracovníci naplánovali výlet do skláren v Harrachově a i ve čtvrtek vyjížďku – tentokrát do ZOO ve Dvoře Králove nad Labem. Klidnější pátek bude ve znamení muzea přírody a spousty her a soutěží v mateřském K–klubu. Na jednotlivé dny se lze ještě přihlásit v kanceláři instituce.

Novopacká Stonožka vyjíždí v pondělí do jičínského bazénu, na úterý je připravena tvořivá dílna se Sváťou, což je výroba valentýnských přáníček a drobností. Ve středu se zájemci ve Stonožce seznámí s různými deskovými hrami, ale také si mohou zavěštit či kreslit mandaly.

Na čtvrtek program nabízí cestu za pokladem s navigací GPS. Účastníci si mají s sebou vzít i něco na opečení. Pátek je podobný jako jičínské úterý, to znamená návštěva IQ parku v Liberci. V Nové Pace můžete vyrazit nejen za zábavou, ale také za sportem. Stále funkční je sjezdovka ve Skiareálu Máchovka. Denně tu můžete lyžovat na svahu od 9 do 20 hodin. O jarních prázdninách jsou upraveny i časy pro veřejné bruslení v aréně v Havlově ulici, a to každý den od 10 do 12 hodin.

O jarních prázdninách zve na veřejné bruslení i zimní stadion v Jičíně, a to v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek v čase 8 - 13 hod., ve středu od 8 do 12 hodin.