Není to tak dávno, kdy zmizely ze silnice I/16, která protíná město, semafory, a už dnes je jasné, že se na komunikaci vrátí zpět.

 Ředitelství silnic a dálnic totiž přistoupilo na požadavek radnice, a v ulici Legií v úseku mezi kruhovou křižovatkou ulic Krkonošská - Kotíkova a novou prodejnou Elektro v ul. Legií (v kopci) položí nový asfaltový povrch v celkové délce 350 m.

Současný povrch bude vyfrézován, následovat bude úprava vyústění kanalizace, výpustí plynu,vodovodu a pokládka nového asfaltového koberce.
Město bude financovat vybudování středového ostrůvku v přechodu pro chodce před ordinací MUDr. Hájkové včetně osvětlení, nové vodorovné a svislé dopravní značení a vymezení odbočovacího pruhu do ulice Komenského. Zde vynaloží zhruba půl milionu korun.

Starosta Josef Gogan upřesňuje, že frézování bude zahájeno 19. října, příští týden pak začnou práce na budování ostrůvku.

„V týdnu od 19. října počítáme s řízením dopravy pomocí světelné signalizace, dále po dobu tří dnů bude omezen vjezd do Komenského ulice. To znamená, že se řidiči tudy nedostanou na Masarykovo náměstí, ale průjezd bude zajištěn kolem finančního úřadu. Komplikace v dopravě čekáme zejména v pátek. Vzhledem k omezení dopravy se řidiči budou muset obrnit trpělivostí,“ vzkazuje všem starosta.