Dvacet jedna východočeských dobrovolníků převzalo v pondělí při pátém ročníku galavečera Den D 2009 ocenění. V sále královéhradecké filharmonie předávali symbolické keramické sošky andělů oba východočeští hejtmani.

Ocenění dobrovolníků východních Čech má za cíl tyto jedince veřejně odměnit a informovat o jejich práci.

Velice nás potěšila zpráva, že ocenění získala také Olga Kosejková, předsedkyně občanského sdružení Sportem proti bariérám – Český ráj se sídlem ve Staré Pace.

Ladislav Kratina nám za sdružení sdělil: „Olgu jsme nominovali, neboť její obrovské nasazení pro činnost sdružení je obdivuhodné a inspirující pro další dobrovolníky. Získala nejen cenu odborné komise, ale také díky 216 z celkových 1320 hlasů cenu veřejnosti, čímž se slovy Jakuba Železného stala absolutním vítězem, neboť jako jediná získala ocenění dvě. Máme z toho obrovskou radost.“

Olga Kosejková pomáhala založit sdružení Sportem proti bariérám. Podílí se na přípravě všech akcí i na jejich realizaci a nyní celé sdružení řídí. Má lví podíl na rozvoji činnosti sdružení, vzorem je její laskavý přístup, ochota vždy pomoci. Je to zkrátka anděl! „Byl to úžasný pocit, mám radost. Beru to jako ocenění pro nás pro všechny a určitě se tím zviditelnění naše sdružení,“ říká skromná Olga.