Packá radnice se rozhodla vydat knihu, která zachytí dějiny města od jeho vzniku do poloviny dvacátého století.

 Autorem zhruba 350 stránkového spisu je profesor Zdeněk Beneš, který vyučuje v Ústavu českých dějin Filosofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, a k městu má úzký vztah.

 Náklady na vydání uhradí radnice z rozpočtu. Publikace zatím s pracovním názvem Dějiny Nové Paky nabídne ucelený pohled do historie Nové Paky.
 Starosta Josef Cogan říká: „Město připravuje tento projekt již delší dobu. Měl by přinést objektivní přehled událostí do poloviny dvacátého století. Představit osobnosti, žijící v tomto období. Počítáme s vydáním zhruba pěti tisíc kusů, které budou běžně v prodeji. Cena zatím nebyla stanovena, rukopis má autor předat do konce dubna.“

 Profesor Zdeněk Beneš nám potvrdil, že na rukopisu v současnosti pracuje a dokončit by jej měl v termínu. O vznikajícím díle uvedl:

 „Musíme si přiznat, že Nové Pace se velké dějinné události vyhnuly. Velice zajímavá je ale svým kulturním životem. Žili a tvořili zde například členové významného rodu Suchardů, malíř Josef Tulka, akademický sochař Bohumil Kafka a další mimořádné osobnosti, s kterými se čtenář v knize blíže seznámí.“ ⋌