Za vydatného přísunu dešťových srážek bylo ve středu odpoledne slavnostně zprovozněno hřiště s umělým travnatým povrchem u Základní školy v Husitské ulici.

Nová plocha ke sportování o rozměrech 20 x 40 metrů s povrchem III. generace je oplocená a osvětlená. Využívat ji bude nejen škola, ale také veřejnost, v provozu bude celoročně.

Hřiště za zhruba tři miliony korun bylo pořízeno za finančního přispění města, dále díky daru Českomoravského fotbalového svazu.

Na slavnostní zprovoznění vysněného zařízení, které stojí v místech nevyužívané plochy na plážový volejbal, byli přizváni sportovní funkcionáři, zástupci kraje i města. A samozřejmě nechyběli školáci a fandové sportu.

Úvodní nástup patřil mažoretkám, které na zelené ploše srdnatě snášely poryvy větru a déšť. Po jejich nástupu známý sportovní komentátor Štěpán Škorpil, který je ve svém oboru opravdu profesionál, pozval ředitele školy Petra Ježka a starostu města Josefa Cogana k přestřihnutí pásky a hřiště bylo oficiálně spuštěno do provozu.

První okusily novou plochu zkřehlé mažoretky, po jejich programu obsadili zelený koberec zdejší školáci s ukázkou hodiny tělocviku. „Tak by to mělo ve školách vypadat,“ hodnotil výkon žáků spokojený Štěpán Škorpil. Ke slovu se dostali i mladí fotbalisté, které na umělé trávě vystřídali internacionálové.

Proti 1. FK Nová Paka hráli Petr Kouba, Michal Horňák, Martin Frýdek, Zdeněk Svoboda a Roman Vonášek. Ukázkové odpoledne opravdu kazil jen nepříjemný déšť. Tak doufejme, že až se bude na podzim zprovozňovat nová tělocvična u zdejší základní školy, bude počasí milosrdnější.