Určeny byly jak zdravým, tak hendikepovaným. Letošní ročník zaznamenal účast přes dvě stě soutěžících ze 14 sdružení a škol (Neratov, Chotělice, Jičín, Hradec Králové ad.), kteří museli zvládnout řadu soutěžních úkolů – mimo jiné skládat puzzle, komín, chytat ryby, poznávat předměty.

Do Nové Paky přijeli také z Diakonie Vrchlabí. Květa Charvátová ze střediska Světlo říká: „Je to zpestření v životě našich obyvatel, mají radost. Účastníme se i jiných závodů a olympiád. V Nové Pace nejsme poprvé. I když cestování je trošku náročnější, rádi našim klientům nabídneme i jiné aktivity. “

Nejmladší soutěžící mají domovský přístav v Základní a mateřské škole pro zdravotně postižené v Hradci Králové. Tříletému Ondrovi se nejvíce líbil hokej s balónem.

Bojovali všichni

Zvítězili všichni tím, že se snažili a bojovali ze všech sil. Za své výkony převzali keramické medaile, dárky od sponzorů a diplomy. Následoval oběd a pak překvapení. Pozvání mezi účastníky her totiž přijal kouzelník.

Pak se všichni vydali do centra Vyšehrad, kde je čekalo opékaní buřtů, zábava při živé hudbě, závody na elektrických vozíčcích, tříkolkách ad.

„Letos jsme zařadili některé nové soutěže a nachystali účastníkům pestrý program, přijely i organizace, které u nás ještě nebyly, a to nás těší,“ uvedla hlavní koordinátorka akce Lucie Němcová.
Velkým překvapením pro organizátory pak byl dárek od Nadace Modrá Niké.

Poslanec Zdeněk Lhota předal občanskému sdružení Život bez bariér šek se výši 10 001 Kč s tím, že každá kačka je dobrá.