Radnice má v úmyslu vytvořit městský bezbariérový okruh, na jehož vybudování chce získat státní finance.

Okruh je plánován z Dukelského náměstí směrem na sídliště k Základní škole v Husitské ulici, pokračovat má směrem ke kruhové křižovatce u marketu Lidl a po hlavní silnici I/16 se vrátit Komenského ulicí do centra (Masarykova náměstí) s odbočkou k Suchardovu domu a autobusovému nádraží.

Prvním krokem tříletého projektu bude vybudování bezbariérového výtahu v Základní škole v Husitské ulici (v příštím roce), o rok později je naplánována stavba a také zmodernizování celkem osmi přechodů.

V roce 2011 by mělo dojít na bezbariérový vstup do Suchardova domu a zpřístupnění prvého patra Klenotnice.

Na dotaz, proč bude akce zahájena stavbou bezbariérového výtahu v základní škole na sídlišti, starosta Josef Cogan uvádí, že i když v současné době zařízení nenavštěvuje žádný hendikepovaný školák, radnice považuje za důležité výtah instalovat. Cena by neměla překročit půl milionu korun.

Co se týče rozpočtu na opravu a budování přechodů, náklady představují zhruba dva miliony korun. Bezbariérovost Klenotnice a Suchardova domu počítá s investicí 4 miliony korun.

O peníze město již požádalo, a to prostřednictvím Národního rozvojového programu mobility pro všechny.

Hendikepovaný Josef Fučík z občanského sdružení Život bez bariér je spokojen, že bude ve městě další bezbariérový úsek. Postižení tyto aktivity rozhodně vítají.