Když Josef Cogan v roce 2006 obhájil post starosty, mezi své úkoly zařadil i stavbu krytého bazénu. Do dnešního dne se ale nepodařilo záměr realizovat.

Možnost koupání je Pačákům léta odepřena. Dříve využívali k vodním hrátkám rybník Bahňák nebo staropacké koupaliště. To už je léta uzavřeno a do Bahňáku se vnořují jen odvážlivci. Posun ale nastal. K dnešnímu dni má radnice zpracován projekt sportovně regeneračního centra, které bude navazovat na novou tělocvičnu u Základní školy v Husitské ulici.

 Jeho součástí je krytý bazén se čtyřmi drahami a vodními prvky. Stavba zatím nebyla zahájena. Jedním z důvodů je fakt, že město požádalo v letošním roce fondy EU o dotaci, kterou nezískalo. Co bude s projektem dál, neskončí v šuplíku?

 Deník se ptal starosty Josefa Cogana: „Šetříme na stavbu bazénu. Pro příští rok máme alokováno deset milionů a jsme připraveni znovu předložit žádost o dotaci. Veškeré podklady k realizaci díla máme připraveny.“

 Podle starosty bude klíčovým momentem vyjádření občanů, kteří by měli o bazénu rozhodnout již v druhé anketě, a to příští rok při jarních volbách.
 „Pokud obyvatelé města stavbu zavrhnou, budeme jejich rozhodnutí respektovat. Jinak je pro město ekonomicky únosné zvládnout realizaci a ufinancovat i provozní ztrátu zařízení, která se odhaduje na 2,5 milionů korun.“

Náklady

Sportovně regenerační centrum včetně venkovní části má stát 110 milionů korun. Samotná bazénová sekce (s její stavbou se uvažuje pokud radnice nezíská subvence) 90 milionů. „Nemůžeme nyní říct, zda budeme čerpat úvěr, ale proveditelnost zakázky odhadujeme na roky 2011 až 2013,“ informuje Josef Cogan.

 Ředitel Základní školy v Husitské ulici a také zastupitel Petr Ježek se domnívá, že občané už vyjádřili svůj názor jasně v první anketě, kde se také rozhodovalo o umístění centra.

 „Považuji stavbu bazénu jako prioritu a budu ji podporovat, druhou otázkou jsou finance. V tomto případě je rozhodnutí na zřizovateli, zda bude schopen tento úkol zvládnout.“