Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostroměřští zahrádkáři hodnotili činnost

Ostroměř - Na výroční členské schůzi se sešli členové místní zahrádkářské organizace.

6.3.2008
SDÍLEJ:

Z výročky ostroměřských zahrádkářů.Foto: DENÍK/Alena Kaňková

Akce byla zároveň zpestřena cestopisným promítáním ing. Otto Macla z Hradce Králové. „Výbor zpracoval na základě nabídky mikroregionu Podchlumí o možnostech dotací pro neziskové zájmové organizace požadavek na grant pro obnovu a opravu oplocení v zahrádkářské osadě a dotaci na zamýšlenou zahrádkářskou výstavu v letošním roce,“ informuje předseda ostroměřské organizace Milan Volejník.

Zda a v jakém rozsahu uspějí, bude jasné v průběhu května tohoto roku. Výstava by se však uskutečnila v každém případě, i bez poskytnutí grantů, v průběhu letošního září. „Již nyní vás žádám o aktivní zapojení se a přispění výpěstky,“ vyzval přítomné členy předseda.

Sjezd rodáků

Ostroměř pořádá v polovině června sjezd rodáků a přátel. Organizování této akce je velice náročné, a proto by byla prospěšná vzájemná spolupráce s obcí, místní by měli upravit okolí svých domů a okna vyzdobit květinami. Při poslední výroční schůzi byla uskutečněna přednáška ing. Groha o zahrádkaření, spojená s prodejem semen a prostředků pro ochranu rostlin. Za jednu z hlavních akcí v minulém roce však lze považovat slavnostní schůzi při příležitosti 50. výročí založení svazu a 45 let od vzniku ostroměřské základní organizace.

„Byla spojena opět s promítáním ing. Macla z Hradce Králové, kdy jsme se podívali do parků, sadů a zahrad z celého světa. Po promítání byla slavnostní schůze, na které někteří členové organizace obdrželi čestné uznání – titul zasloužilý zahrádkář. Celý referát byl uveřejněn rovněž v regionálním tisku, za což patří dík redaktorce Jičínského deníku,“ informuje dále Milan Volejník.

Předseda zároveň poděkoval za práci především členům výboru. I přes aktivní činnost je ale stále těžší udržet zahrádkářskou organizaci v chodu; stále se zvyšuje průměrný věk jejích členů, a mládež dnes bohužel nejeví zájem o činnosti spojené s pěstitelstvím.

Autor: Alena Kaňková

6.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Výsadba u MŠ Na Habru Hořice

Děti si u školky vysázely stromečky

Ilustrační foto

TIP LIGA: Devátým vítězem Pavel Fikar

Orientační běžci závodili za „babího léta“

Jičín - V sobotu se orientační běžci sešli u Kostelecké Lhoty (800 běžců) při třináctém závodě Východočeského žebříčku.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Jde to s Galerií plastik z kopce?

Hořice - Na budově hořické Galerii plastik se viditelně podepisuje zub času. Uvnitř však vane svěží vítr, který přinesla nová koncepce. 

Děti si upekly svůj chleba

Jičínsko - Děti z novopackého Biosu uctily úterní svátek chleba jeho výrobou. Ve Žďáru u Duczynnských si zkusily celý výrobní proces i s ochutnávkou. Chleba byl vždy symbolem šťastného života, zajištění existence rodiny, bezpečného vstupu do období, kdy příroda spí a jejích darů je poskrovnu. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení