Naši kamarádi z Maďarska si jako jediní přáli spát v rodinách, aby poznali náš životní styl. My jsme jim ve dnech 7. - 11. září vyhověli a ubytovali je v rodinách žáků v Nemyčevsi a Vitiněvsi.

Ve čtvrtek po slavnostním zahájení v Porotním sále, kde naše hosty uvítal i pan starosta obce Nemyčeves dr. Jan Neuman, jsme se společně zúčastnili i průvodu v rámci festivalu Jičín - město pohádky.

V pátek a v sobotu jsme našim hostům ukázali krásy Česka, jeli jsme na výlet do Prahy, navštívili chrám sv. Víta, Staroměstské náměstí, Karlův most, ale také jsme si prohlédli zámek Dětenice a Prachovské skály. Líbila se jim i naše malá, ale útulná škola. V sobotu večer naše setkání vyvrcholilo ohňostrojem na náměstí v Jičíně.

To, že se setkání líbilo našim kamarádům, potvrzuje i velmi pěkný děkovný dopis od paní učitelky z Lotyšska i slova paní učitelky z Maďarska: „Praha je krásná, ale Jičín je krásnější,“

Rádi bychom moc poděkovali učitelům a žákům základní umělecké školy v Jičíně za krásná vystoupení během slavnostního zahájení a pořadatelům festivalu Jičín – město pohádky za pomoc při organizaci našeho setkání.
Žáci ZŠ Nemyčeves