Vstup do Teplického skalního města se nachází zhruba 2 km od centra Teplic nad Metují a je snadno dostupný autem i hromadnou dopravou. Vlaková i autobusová zastávka Teplice nad Metují, skály se nacházejí 50-100 m od pokladny a parkoviště přímo před vstupem do skal.

Zasloužená odměna

Nechte se zlákat k návštěvě Teplických skal a odměnou vám bude procházka divokým skalním labyrintem, jehož monumentální krása doslova bere dech.

Projdete pod masivními Chrámovými stěnami, prostoupíte úzké soutěsky Anenského údolí, nahlédnete do podzemního labyrintu Poseidonu, navštívíte malebná zákoutí i velkolepé vyhlídky. Náhodné podoby skalních útvarů vás budou inspirovat stejně jako všechny návštěvníky před vámi, kteří do Teplických skal míří již několik staletí. Při dobrém počasí můžete pozorovat horolezce, pro které jsou zdejší skály opravdovým rájem, v Teplicích nad Metují se navíc každoročně koná Mezinárodní horolezecký filmový festival.

Turistickým okruhem v Teplických skalách vás provede naučná stezka věnovaná Josefu Vavrouškovi, která byla otevřena v roce 1999. Patnáct panelů rozmístěných po celém okruhu obsahuje nejen texty o historii objevování skal a zajímavostech z živočišné a rostlinné říše, ale i velké množství fotografií a ilustrací.

Výhled do okolí

Na prohlídkový okruh Teplických skal budete potřebovat dvě až tři hodiny, trasa sice měří jen šest kilometrů, ale prohlídka skal a výstup na zříceninu skalního hradu Střmen, odkud je krásný výhled do širokého okolí, zaberou určitý čas.

Rodičům s malými dětmi doporučujeme nechat kočárek v autě a do skal vyrazit raději s krosničkou nebo s jiným nosítkem. Prohlídka skal je vhodná pro všechny generace, celodenní vstupenka umožňuje návštěvníkům procházku beze spěchu a podle vlastního tempa. Na trase je navíc dostatek laviček, kde si můžete odpočinout. V areálu přilehlého parkoviště naleznete několik restaurací, kde se můžete občerstvit.

Další informace včetně otevírací doby a vstupného na www.teplickeskaly.com

(Martina Tauchmanová)