Zatímco v předešlých letech se o otázce lázeňství v Náchodě pouze diskutovalo, nyní se začínají rýsovat konkrétnější obrysy…

„Právě teď jsem na cestě do Prahy, budu tam mít dvě důležitá jednání ohledně Lázní Běloves,“ řekl námvečtvrek 14.dubnaJan Birke, starosta Náchoda.

Jak dodal, budoucnost Lázní Běloves začíná vypadat slibně, avšak zatím není ještě vůbec nic jistého. „Máme sehnaného developera, který má finance, a také provozovatele, který má – co se lázeňství týče – bohaté zkušenosti a také historii,“ prozradil Birke s tím, že víc informací poskytnout nemůže. „Omlouvám se, ale sám nevím, jak se vše vyvine. Nerad bych řekl dnes něco, co může být zítra úplně jinak. Navíc to nechci zakřiknout, protože to vypadá opravdu velmi slibně,“ řekl starosta Birke.

Podle něho by měla být jedním z bodů jeho jednání v Praze i domluva budoucího modelu fungování Lázní Běloves. „V úvahu přichází několik modelů, důležité je vybrat ten, který bude výhodný hlavně pro město Náchod,“ zdůraznil Birke. Jak dodal, město Náchod chce být rozhodně partnerem, neboť vlastní v Bělovsi v okolí lázní pozemky, a navíc má – díky lázeňskému statutu – určité možnosti ohledně čerpání dotací na lázně z fondů Evropské unie.

„Bude to ještě hodně složité vyjednávání, avšak do konce dubna by mělo být v celé věci jasno. V tuto chvíli je důležité, že máme pohromadě všechny partnery potřebné k tomu, aby se lázně konečně spustily,“ zakončil náchodský starosta Jan Birke.