Starosta Tomáš Komárek hned v úvodu vysvětluje: „Označení s pojmenováním ulic doposud na řadě míst v Mlázovicích zcela chybělo, jinde bylo nelogicky umístěno, popřípadě stav některých tabulí byl již pro ostudu. Řada firem a institucí hledajících v naší obci konkrétní adresu měla problémy a stěžovala si, že se zde nelze dobře orientovat. Proto jsme přistoupili k obměně poškozených tabulí a především k doplnění všude tam, kde chyběly.“

Do pojmenování ulic v Mlázovicích vznesl asi největší zmatek proces, při němž došlo v průběhu osmdesátých let minulého století ke změně názvu několika ulic. Zároveň však staré názvy byly použity pro ulice jiné, čímž byl vytvořen poměrně značný a nepochopitelný chaos.

Obecní úřad nyní nechtěl provádět nějaké drastické změny, se kterými je spojena řada úkonů pro lidi bydlící v dotčené oblasti, proto současný stav zachoval, i když není příliš logický (jedná se o ulice Na Rašelině, Na Závisti, U Porážky, Přádova apod.). Zbývá ještě pojmenovat bezejmenné ulice a dořešit sporná místa, kde stávající označení koliduje s logickým stavem.

Výrobu nových tabulí zajišťovala Smaltovna Český Brod. Jedna tabule stojí 450 Kč a to je ještě cena velmi příznivá.

Na trhu lze tentýž výrobek pořídit za téměř dvojnásobek. Městečko v průběhu dubna všechny desky rozmístilo na správná místa.

Nově byly instalovány na všech příjezdových komunikacích i uvítací cedule se znakem městečka. Radnice tak splnila přání řady jeho obyvatel.

„Krátce poté, co byl Mlázovicím navrácen statut městečka v květnu loňského roku, objevila se řada požadavků místních i chalupářů na jeho zviditelnění, spočívající v instalaci uvítacích cedulí u příjezdových komunikací. Radní tehdy přání vyslyšeli a rozhodli o provedení akce. To však ještě netušili, jak zdlouhavá a komplikovaná bude. Nejprve se musela vyřešit právní stránka věci. Museli jsme ustoupit od plánovaného umístění před tabule označující název obce, upravena musela být i vzdálenost od vozovky a způsoby montáže. Poté vše schválila Správa silnic,“ přibližuje celou záležitost Tomáš Komárek.

Po vyřízení administrativy přišel na řadu vlastní návrh, který vychází z komplexní grafické identity městečka.

Tabule byly zhotoveny na jaře výrobcem dopravního značení a v průběhu května namontovány na vjezdech od Chotče, Lhoty i Konecchlumí.

Každého, kdo nyní přijíždí do Mlázovic, uvítá strážní věž, která je charakteristickým symbolem městečka již několik staletí.