Z hlediska běžného provozu je však vyrovnaný. „Vzhledem k složitému odhadu ekonomického vývoje země a z něj odvíjejících se příjmů městečka je naplánován raději menší počet akcí než v minulých letech.Podle aktuálního vývoje budou opět prováděny korekce,“ říká k financování v letošním roce starosta Tomáš Komárek.

Kam poputují peníze

A kam radnice v letošním roce vloží své prostředky? V mateřské škole je naplánována výměna oken, stropu a osvětlení za 250 tisíc korun. Koupaliště se dočká nového nátěru za 100 tisíc korun, dále obložení (90 tis.) a nové střechy za 180 tisíc, kterou v loňském roce poškodili vandalové. Nastartován bude projekt rekonstrukce sběrného dvora za 100 tisíc korun, u společenského správního centra dojde k výměně oken za 360 tisíc korun.

Za jeden milion bude dokončena revitalizace veřejného prostranství. Mlázovičtí nezapomenou ani na opravu soch a památek, kam bude směřovat zhruba sto tisíc korun.

Radnice už také vypsala zadávací řízení na firmu, která bude realizovat I. etapu výstavby obslužné komunikace v areálu Cihelna a zároveň výstavbu parkoviště pro sportovní areál u koupaliště (ve špičce Macnarky, kde je nyní složen stavební materiál). Osloveny budou čtyři firmy. Pro tuto zakázku je počítáno s částkou 0,5 milionů korun.