„Není to výjimečná návštěva. Posledních čtvrt roku se snažím pravidelně každý čtvrtek vyjíždět do obcí v rámci Královéhradeckého kraje. Navštívil jsem Potštejn, Bystrou, Humburky,“ objasňuje důvod cesty hejtman. V Milovicích zavítal na obecní úřad, kde se setkal se zdejším starostou Miroslavem Šandou. Obec si prohlédl, zašel i do kempu s koupalištěm.

 „Velmi mne zaujal samotný kemp, který je provozovaný obcí. Je vidět, že je areál opravdu udržovaný a myslím si, že tu musí být o dovolené příjemně, “ konstatuje Lubomír Franc. I když zrovna svítilo sluníčko, ke koupeli v bazénu šéfa kraje nezlákalo.

 Pro Jičínský deník ještě uvedl, že byl podrobně informován o rozpočtu i investičních akcích v Milovicích. Co vidí jako problémové, je chybějící mateřská školka, ale i s tím se musí Milovičtí vyrovnat jako ostatně mnoho jejich kolegů.

 „Mluvili jsme také o dokončení vodovodního řadu, budování kanalizace a čističky,“ doplňuje hejtman.

 Do Milovic přijel Lubomír Franc služebním automobilem, který vyměnil za kolo. Na něm se ve středu prošlápnul z Kuksu do krajského města po trase budoucí cyklostezky. „Bylo to velice příjemné, většinou po rovině. Najeli jsme kolem třiceti kilometrů. Zastavili jsme se i v Heřmanicích. Budu moc rád, když se podaří cyklotrasu vybudovat,“ řekl závěrem.