Mladí hasiči i jejich vedoucí ano, a první březnovou sobotu navíc dokázali, že to jde i hodně rychle.

Čtvrtý ročník soutěže s názvem Miletínský šmodrch pořádali s podporou města zdejší požárníci a do sálu Sousedského domu se sjelo více než sto závodníků. Díky dobré organizaci vše „odsejpalo“. Nenudil se nikdo, neboť pořadatelé zkrátili čekání mezi pokusy doplňkovými hrami.

Stupně vítězů
Stupně vítězů v kategorii do 11 let patřily dívkám. Vítězka Leona Válková závodila stejně jako třetí Barbora Smolíková za Brada-Rybníček, na druhé místo se vklínila Anna Vodehnalová z Hřibojed. Napínavý souboj se odehrál mezi závodníky ve věku od 11 do 15 let. Zlatou medaili ukořistil Jakub Vondra ze Stolína, o chlup pomalejší Gabriela Tschöpová z Hřibojed skončila druhá.

Nejlepší trojici uzavřela Adéla Šlamberová z Miletína. Suverénním výkonem svůj loňský triumf obhájila v kategorii dorostu Michaela Vondrová ze Stolína a zaslouženě brala první místo, nestačila na ni ani druhá Jana Dobřichovská z Bílé Třemešné a třetí Anna Volšičková z Hřibojed.

Soutěže se zúčastnili i vedoucí mladých hasičů a nejrychlejších časů dosáhlo trio Jana Huňátová z Bílé Třemešné, Marcela Svobodová z Miletína a Josef Vondra ze Stolína.

Nejlepších dvacet závodníků napříč kategoriemi navíc vázalo uzle i poslepu a i v této části se projevil um Michaely Vondrové.

Opět se tak prokázaly schopnosti miletínských hasičů, kteří umí připravit kvalitní soutěž, i dovednosti mladých požárníků, již tímto závodem zahájili novou sezonu.    Šárka Jebavá