Sokolovna, kde si příznivci sportu mohou v zimě zahrát fotbal, stolní tenis a kterou mladí hasiči využívají ke svým tréninkům, chátrá. Budovu vlastní Česká obec sokolská, která se ji rozhodla pro nedostatek financí na údržbu, a také pro dlouhodobé nevyužití sokolstva prodat městu za 310 tisíc korun.

 Starosta Miroslav Nosek objekt zhodnotil: „Budova sokolovny je nyní v dezolátním stavu. Po odkoupení objektu od České obce sokolské přijde na řadu rekonstrukce a podmínkou prodávající strany je zachování sportovního klubu.“

 Aby se mohlo začít s přestavbou objektu, musí být nejprve zpracován projekt a energetický audit, což dostala na starost společnost Izolace Polná, která v minulosti pomohla Miletínu s projektem pro rekonstrukci základní školy. Teprve po vypracování dokumentace může obec zažádat o dotaci Evropskou unii.

 „Evropská unie neuhradí celou částku, ale doufám, že zaplatí zhruba 90 procent z celkové ceny, za což se provede zateplení, výměna oken a plynofikace. Nové rozvody elektřiny, rekonstrukci kabin, sociálního zařízení a bytu pro správce objektu bude financovat městský úřad,“ prozradil starosta Nosek.

 Pokud vše půjde podle plánu, mohla by přestavba začít na konci jara roku 2012. Celkové náklady na opravu nejsou zatím známy a ani starosta se neodváží „střelit“ částku od boku. Už v tuto chvíli se obyvatelé mohou těšit na zbrusu novou budovu sokolovny, kam si přijdou zasportovat. Pavla Škaloudová