Hlavním důvodem je především dezolátní stav budovy.

 ,,Chceme sokolovnu koupit a opravit, byla by škoda nechat ji chátrat dál. Je potřeba udělat nové podlahy, vodu, budovu zateplit a vyměnit okna, zkrátka nás čeká kompletní rekonstrukce,“ říká starosta Miletína Miroslav Nosek.Odsouhlasili to i zastupitelé na svém posledním zasedání.

Pokud dojde k prodeji, město chce s pracemi začít co nejdříve. Bohužel v současné době nejsou vypsány žádné dotační tituly a obec si nemůže dovolit uhradit celou částku ze své kasy.

Další možností je využít program ministerstva životního prostředí s názvem Zelená úsporám, který poskytuje příspěvky jak fyzickým osobám, tak i obcím. Starosta doufá, že se nabídka vztahuje i pro občanskou vybavenost. Tak i tak, z tohoto programu lze čerpat finance pouze na zateplení, plynofikaci a výměnu oken. Na ostatní úpravy bude muset město vymyslet jiné řešení.

Sokolovna je umístěna ve zdejším sportovním areálu, probíhají zde tréninky fotbalového klubu, stolních tenistů. ,,Když zhodnotím stav objektu, cena by podle mě neměla přesáhnout milion korun. Náklady na rekonstrukci budou stát minimálně další milion,“ počítá starosta.