Byly navíc o to významnější, že místní rybářská organizace slaví 75 let od svého založení. ,,Rybník Jordánek je soukromá voda místní organizace Miletín, závodů se tedy mohl účastnit každý, i ten, kdo nevlastní žádný rybářský průkaz. Soutěžící jsou z různých měst kraje, nejdále asi z Hostinného, pak z okolí Hradce, Jičína, Dvora Králové,“ informuje jeden z hlavních pořadatelů závodu Tomáš Borůvka.

 Účastníci si nejdříve vylosovali startovní místo, které bylo rozděleno na dvě pozice. Rybolov probíhal ve dvou poločasech. Započítával se každý centimetr úlovku. Vítězem se nakonec stal Ivo Řízek (na snímku) ze Dvora Králové, chytil sedm kaprů v celkové délce 344 cm. Zároveň získal cenu za největšího uloveného kapra (61 cm). Z počtu 54 závodníků se podařilo 36 ulovit alespoň jednu rybu. Celkem bylo během závodu chyceno 51 kaprů a 22 línů.

Rybářský sport je stále oblíbený i mezi mladými, v Miletíně navštěvuje kroužek asi patnáct dětí. Což je překvapivé, vzhledem k tomu, že tento koníček vyžaduje dost trpělivosti. ,,Vedoucí je musí umět zabavit, nejlepší je samozřejmě, když ryby berou,“ říká Tomáš Borůvka.

Základní rybářské vybavení pořídíte i za dva tisíce, může se ale klidně vyšplhat i na sto tisíc korun. Kamil Dubenecký, předseda MO Miletín, chytá už padesát let, jak se za tu dobu proměnily rybníky? ,,Rybníky tolik ne, narozdíl od přístupu lidí, kteří si sem chodí nacpat mrazáky a nehledají odpočinek u vody, jako tomu bylo dříve.“