Proti místní herně s výherními videoterminály protestuje vedení města i obyvatelé, kteří sepsali petici. Podle nich má takový podnik za následek vandalismus, hluk a v konečném důsledku i rozpad rodin. Podle starosty se herna nachází v nezkolaudovaném objektu a nemá ani toalety.

Miletínu už se dříve podařilo vymýtit herny vyhláškou, která určuje, kde je možné automaty provozovat. Podle starosty Miroslava Noska ale provozovatelé zákon obešli a pořídili výherní videoterminály, které pod vyhlášku nespadají. „Herny přináší jen zlo. Kriminalitu, vandalismus, a berou peníze rodinám. Z videoterminálů navíc obce nemají ani korunu, to vše jsou hlavní důvody, proč kasino ve městě nechci,“ vysvětlil starosta.
Petici proti této herně podepsaly stovky místních občanů. Vadí jim především hluk a poničený majetek.

Vedení města proto zaslalo stížnost na ministerstvo financí, které zde videoterminály povolilo. Hlavním argumentem Miletína je skutečnost, že objekt nebyl nikdy k takovým účelům zkolaudován, a tudíž neexistuje právo prodávat zde nápoje. Navíc nemá ani povinné toalety. Město teď čeká na rozhodnutí.

„Podnapilí hosté pak dělají problémy. Jeden z nich například v půl deváté ráno vlétl do čekárny u lékaře s pacienty, kde rozmlátil odpadkový koš, a zase odešel,“ dodal Nosek.

„Nemám problém ani tak s hernou, jako se zdejší restaurací, která končí v ranních hodinách, i když by měla zavírat v deset večer. Tito návštěvníci pak také ničí majetek,“ uvedl jeden z místních obyvatel, který nechtěl být jmenován.