Většinou nemám program naplánovaný až na pár důležitých schůzek. V pondělí ráno začínám tím, že rozdám a zorganizuji práci čtyřem lidem pro úklid veřejného prostranství, jenž máme z úřadu práce. Většinou je ještě někam vezu, protože máme devět částí obce a pracuje se, kde je zrovna potřeba. Přeberu došlou písemnou i elektronickou poštu a pokud je to možné, snažím se ji rovnou vyřídit. Poté řeším průběh rekonstrukce nízkého napětí v Rakově.

Dále budu jednat a dolaďovat průběh příprav stavby Vodovodu Markvartice, který začal 1. dubna. Čeká mne dojednávání posledních detailů nabídek na úvěr, aby mohlo zastupitelstvo vybrat konkrétní banku na tento projekt a pokud to půjde, chci dohodnout i úvěr záměr „Oprava obecních domů“. S tím souvisí i přípravy pro výběrové řízení na tuto akci.

V pondělí v 17 hodin mám schůzku se zástupcem firmy, kde dohodneme detaily o konečné verzi jízdních řádů autobusů ve všech částech obce. V průběhu dne kontroluji pracovníky, odpoledne je svážím zpět na obec, a tak probíhá celý týden.

Musím řešit i okamžité problémy s rozpracovanými akcemi a běžný provoz na úřadu. Dále pracujeme na projektu Vesnice roku, kde připravujeme požadovaný materiál. Na toto a další běžnou agendu však nezbývá mnoho času.