Pořadatelé nenechali nic náhodě a louku za knihovnou připravili pro suchou i mokrou variantu. Návštěvníci byli mile překvapeni vzorně zajištěným areálem včetně toalet a umývárny, pak malebným prostředím a skvostným výhledem do kraje.

Zbožáci se blýskli a opět přesvědčili, že dokáží přiložit ruce k dílu, jsou nápadití, vtipní, přicházejí s novinkami, s nimiž byl nabit i sobotní program.

Po slavnostním průvodu a zahájení čekala diváky podívaná na netradiční hasičské zápolení – štafetu a útok, při němž se soutěžící snažili skolit plechovky proudem vody z ruční stříkačky, přičemž mířící hasič na cíl neviděl a byl navigován svými kolegy. V závěrečném hodnocení skončili na třetím místě hasiči ze Stavu, druhý byl tým České Proseče – Štěpanic a první místo patřilo domácím.

To už se areálem nesl rachot motorů automobilových modelů, které střídaly ve vzduchu modely letadel. Nevšední podívanou skýtali hráči paintballu s ukázkou litého boje se speciálními zbraněmi. Vzrušující bylo i házení kohátem – speciálně opracovaným pařezem. A pak tu byli nezbytní žlutí andělé s první pomocí, zacílenou na prázdné žaludky hostů. Občerstvení bylo bohaté a skvělé, pivo vychlazené a po koláčích se v úvodu jen zaprášilo. A když se pod Kumburkem setmělo, vzplála vatra a květnovou hvězdnou oblohu ozářil ohňostroj.

Pohoda a spokojenost byla čitelná ve tvářích všech účastníků, což je určitě ta největší odměna pro pořadatele. Závěrem se pak nabízí otáka: Proč zde neorganizovat více akcí?